Wyjątkowi preleganci
18 wyjątkowych osób i specjalistów z dziedziny zdrowia i behawiorystyki zwierząt. Przekonasz się, że podejście konwencjonalne i niekonwencjonalne może się wspaniale uzupełniać!
Zoolatria to festiwal świadomej relacji ze zwierzęciem. Jako pierwsi w kraju organizujemy spotkanie o takiej tematyce i gromadzimy w jednym miejscu i czasie specjalistów z różnych dziedzin pracy ze zwierzętami.
Czytaj dalej18 wyjątkowych osób i specjalistów z dziedziny zdrowia i behawiorystyki zwierząt. Przekonasz się, że podejście konwencjonalne i niekonwencjonalne może się wspaniale uzupełniać!
Wydarzenie odbędzie się w formie spotkań online. Możesz spędzić ten czas razem z nami i swoim pupilem w najbardziej przyjaznym dla Was środowisku - w domu.
Dwa i pół dnia wykładów i atrakcji, bonusy od wystawców i sponsorów, dostęp do wszystkich prelekcji przez 30 dni od zakończenia Festiwalu.
Psychologia
Trenerka metody Tellington TTouch dla zwierząt towarzyszących, trenerka Canine Flow.
Komunikacja
Niestrudzenie propaguje nowoczesną wiedzę i badania naukowe. Jest certyfikowaną trenerką COAPE.
Medytacja
Jest wolontariuszką wrocławskiej Fundacji Dwa Plus Cztery, wspiera zwierzęta po trudnych przejściach.
Psychologia
Współtworzy markę FlowHorses, odpowiada za przygotowanie koni-trenerów oraz współprowadzenie warsztatów.
Psychologia
Trenerka, coach, superwizor, instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka w asyście stada koni.
Zdrowie
Twórczyni firmy Moja Lunula, w ramach której pracuje z psami, kobietami i ich emocjami.
Zdrowie
Jej pasją jest radiologia weterynaryjna oraz cudowna przemiana w stanie zdrowia zwierzęcia pod wpływem rehabilitacji.
Psychologia
Jest trenerką Open by Horses, zajmuje się również parajeździectwem. Fascynuje ją praca z ciałem i emocjami.
Ciało
Razem z Zuzanną Rybarczyk organizuje Festiwal Zoolatria. Poprowadzi warsztat pracy z ciałem.
Baśnie
Autorka projektu Baśnie Ludów Ziemi- opowiadaczka historii- pochodzi z Gdańska, ksztalciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii.
Ciało
Jest TRE Providerem, facylitatorem metody Horse Assisted Education, praktykiem Access Bars, prowadzi również autorskie zajęcia Praktyki ugruntowania, uważności i ruchu w towarzystwie koni.
Wystawca
Zoofizjoterapeutka, akupunkturzysta weterynaryjny, ratownik weterynaryjny.
Komunikacja
Anna komunikuje się oraz uczy telepatycznej komunikacji ze zwierzętami i światem przyrody.
Zdrowie
Fizjoterapeuta koni, specjalista dopasowywania siodeł, wędzideł i ogłowi, Equine Ergonomist.
Wystawca
Twórca Hectolove - manufaktury legowisk z materacy ortopedycznych dla psów.
Zdrowie
Lekarz weterynarii, naturoterapeutka, homeopatka i animal communicator.
Powitanie uczestników festiwalu.
Więcej informacji niebawem.
Małgorzata odpowie m.in na pytania czym jest olejek CBD i jak może pomóc Twojemu zwierzęciu.
Na festiwalu poprowadzi dla Was MedytAnkę. Jeśli chcesz poczuć co to takiego, zapraszamy na kanał Ani: https://www.youtube.com/channel/UC9N96pNDriQSMNwRtbB_S1Q
Podczas festiwalu poprowadzi dla Was warsztat: TRE® “Uwielbiam TRE® przede wszystkim dlatego, że jest czymś naturalnym, opiera się na wrodzonym mechanizmie drżeń. TRE® to jednak nie tylko drżenia to praca nad świadomością ciała, bycie uważnym na doznania i komunikaty płynące z ciała, praca nad ugruntowaniem, spojrzenie w siebie z łagodnością i akceptacją, przestrzeń dla intuicji, impulsów płynących z ciała, poznanie swoich mechanizmów obronnych, stawianie granic, poszukiwanie strefy komfortu, zaopiekowanie się sobą.”
Na warsztat przygotuj sobie kawałek podłogi, matę, koc i wygodne ubranie. Bardzo proszę o zapoznanie się z listą przeciwwskazań! Przeciwwskazania bezwzględne: ciąża, stan pooperacyjny, złamania. Przeciwwskazania względne, (wymagające konsultacji): zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje), zaburzenia ciśnienia krwi, hipo/hiperglikemia, epilepsja, choroby psychiatryczne leczone farmakologicznie (m.in. głęboka depresja, schizofrenia), uzależnienia.
Mateusz pokaże jak odpowiednio dobrać legowisko dla psa. Porozmawiamy o rodzajach wypełnień legowisk dostępnych na rynku oraz właściciel Hectolove wytłumaczy, dlaczego wnętrze legowiska jest o wiele ważniejsze od jego wyglądu.
Podczas wykładu poznasz podstawy metody Tellington TTouch i dowiesz się, jak zastosować najprostsze techniki i relaksacyjne ruchy na ciele u swojego zwierzaka.
Na festiwalu Alicja opowie nam jak można komunikować się z psem poprzez smycz. Poruszy takie zagadnienia jak: postrzeganie smyczy - smycz to nie utrata wolności, budowanie zaufania na smyczy, komunikacja na smyczy oraz smycz plus komendy - co warto wdrażać, a na co szkoda czasu.
Anna Głażewska przedstawi nam Fundację Dwa Plus Cztery. Opowie jak doszło do jej powstania, jak wygląda działalność fundacji na co dzień, jak wygląda proces adopcji podopiecznego fundacji.
Wszystko o czym opowie nam Małgorzata, ma jeden wspólny mianownik: Energia. Odnosi się ona zarówno do różnego rodzaju terapii czy pracy z olejkami (jako jeden z aspektów tychże), naszej komunikacji (ze zwierzętami czy własnym ciałem) i wielu innych elementów naszego codziennego bycia w towarzystwie zwierząt. O tym w jaki sposób energia się przejawia bądź manifestuje i jak może nas wesprzeć w naszym codziennym życiu, byciu, i pracy z końmi.
Podczas spotkania przybliży podstawy zoofarmakognozji stosowanej. Opowie o tym jak działają olejki w pracy ze zwierzętami. Jak proponować suplementy i zioła. Czy ważna jest kolejność oferowania? Jak rozpoznać, że dane zwierzę pracuje na olejku eterycznym? W czym możemy pomóc psu doraźnie, a w czym długoterminowo? Na te pytania oraz wiele innych odpowie podczas Festiwalu.
Nic dodać nic ująć. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu Lidia przekaże nam ogrom swojej wiedzy w temacie emocji, reakcji i możliwości wykorzystania ich w konstruktywny sposób w relacji z końmi.
Ludzie od zawsze gromadzili się, by słuchać baśni. Zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili się w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą mądrość i głębię, której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach. Prawdy te zawsze były przekazywane przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym kim jest i o tym jak żyć w harmonii na tej cudnej ziemi.
Po odbyciu wielu warsztatów oraz w trakcie swojej indywidualnej praktyki pracy z ciałem, zauważyłam jak ważne jest pozwolenie sobie, swojemu ciału na odetchnięcie. Oprócz dobroczynnego wpływu, na swój własny organizm, rozluźnienie przejawia się w naszym otoczeniu i kreacji rzeczywistości. Podczas spotkania poprowadzę Cię w doświadczenie swojego ciała i jego rozluźnienie. Znajdź sobie proszę kawałek wolnej przestrzeni, w której będziesz mogł/a stanąć, usiąść i położyć się wygodnie. Jeśli Twoje ciało lubi być w cieple, miej przy sobie koc.
W osteopatii zwierzęcej stosuje się wiele technik w celu poprawy funkcji fizjologicznych i / lub wspierania homeostazy, pracuje na strukturach szkieletowych, stawowych i mięśniowych i związanych z nimi elementów naczyniowych, chłonnych i nerwowych, a także na narządach wewnętrznych. Jako dziedzina nauki i praktyki, intensywnie się rozwija. W ciele zwierzęcia mogą być zapisane wszystkie przebyte choroby, urazy oraz skutki niewłaściwej diety czy stresu psychicznego. Osteopatia stymuluje naturalne procesy samoregulacji organizmu. Dzięki temu wpływa na jakość życia zwierząt, wspomaga efekty sportowe oraz procesy rehabilitacji i odzyskiwania dobrej kondycji. Terapia osteopatyczna może także wspierać leczenie różnych dolegliwości, takich jak: zwyrodnienia, urazy kręgosłupa, urazy stawów, urazy przyczepów i więzadeł, dysplazje, bóle i powikłania rozwojowe.
„O jakie te Twoje konie spokojne, zrównoważone, współpracujące, miłe dla ludzi.” Ilekroć to słyszałam potwierdzało to słuszność drogi, którą wybrałam dla siebie i moich koni - trzeba koniom zapewnić warunki możliwie zbliżone do naturalnych”. Taka współpraca z końmi jest wynikiem jej wieloletniego doświadczenia, o tym chce nam opowiedzieć i być może zainspirować do tworzenia miejsc, gdzie to konie…, zawsze, grają pierwsze skrzypce. Odpowie również na pytanie: “dlaczego to jest tak twórcze dla ludzi?”.
A gdyby tak spojrzeć na konie inaczej niż na zwierzę pracujące na roli, uczestniczące w zawodach, przeznaczone do hodowli, wreszcie jako ciekawy środek transportu? Paulina opowie o koncepcji, gdzie konie stają się ...nauczycielami. Nauczycielami o relacjach, empatii, emocjach, przywództwie, organizacji, poczuciu własnej wartości, granicach.
Więcej informacji niebawem.
W trakcie wywiadu porozmawiamy z Katarzyną o wpływie relacji pod kątem medycznym, czyli jaki wpływ ma relacja i otoczenie zwierzęcia na zdrowie. Poruszymy również temat patofizjologii stresu oraz jego przyczyny. Katarzyna zdobyła ogromną wiedzę i doświadczenie dzięki obserwacji i działaniom własnym podczas badań klinicznych. Omówimy także zachowania, które w procesie przywracania równowagi sprzyjają uświadomieniu sobie, co może się zdarzyć, aby w ten sposób łatwiej przywrócić homeostazę. Rehabilitacja będzie opisana w kontekście wpływu na autonomiczny układ nerwowy (AUN), którego regulacja umożliwia uruchomienie naturalnych procesów regeneracji.
Więcej informacji niebawem.
Wykład będzie dotyczył najczęstszych pułapek, w które wpadają właściciele koni dopasowując sprzęt na własna rękę. Jak ich unikać? Co zrobić aby zapewnić koniowi komfort, zdrowie grzbietu i współpracę bez bólu? Czy dopasowanie sprzętu może wydłużyć koniowi życie? Jaki wpływ ma dopasowany sprzęt na zachowanie Twojego konia?
Aby bez zakłóceń, pozostać w magicznej przestrzeni, którą stworzy dla nas Anna Dymek, zobaczymy się z Tobą po raz ostatni tuż przed ostatnim festiwalowym spotkaniem.
Więcej informacji niebawem.
Obserwuj każdą roślinę, zwierzę i pozwól by uczyła cię akceptacji tego, co jest, poddania się Tu i Teraz. Pozwól, by nauczyło cię Bycia. Pozwól by nauczyła cię integralności - co oznacza bycie jednym, bycie sobą, bycie prawdziwym. Pozwól by nauczyła cię jak żyć i jak umrzeć, i jak z życia i umierania nie robić problemu. Eckhart Tolle
Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące festiwalu. W razie potrzeby skontaktuj się z nami poprzez e-mail, w dniu festiwalu najlepiej robić to telefonicznie.