Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900
Festiwal Świadomej Relacji ze Zwierzakiem
Zoolatria 2021
II Edycja
od 3 do 5 Września 2021
14 Prelegentów
Festiwal online
prelegenci

Prelegenci

Zuzanna Rybarczyk

Psychologia

Trenerka metody Tellington TTouch dla zwierząt towarzyszących, trenerka Canine Flow.

Anna Dymek

Komunikacja

Anna komunikuje się oraz uczy telepatycznej komunikacji ze zwierzętami i światem przyrody.

Wędrowna Baśniarka Aishima

Baśnie

Autorka projektu Baśnie Ludów Ziemi- opowiadaczka historii- pochodzi z Gdańska, ksztalciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii.

Martyna Szwinta

Ciało

Jest TRE Providerem, facylitatorem metody Horse Assisted Education, praktykiem Access Bars.

Michał Dobrowolski

Zdrowie

Fizjoterapeuta koni, specjalista dopasowywania siodeł, wędzideł i ogłowi, Equine Ergonomist.

Mateusz Stachowiak

Wystawca

Twórca Hectolove - manufaktury legowisk z materacy ortopedycznych dla psów.

Anna Głażewska

Medytacja

Jest wolontariuszką wrocławskiej Fundacji Dwa Plus Cztery, wspiera zwierzęta po trudnych przejściach.

Małgorzata Stankiewicz

Ciało

Razem z Zuzanną Rybarczyk organizuje Festiwal Zoolatria. Poprowadzi warsztat pracy z ciałem.

Katarzyna Świstelnicka i Piotr Kaliński

Psychologia

Czy możemy połączyć dwie koncepcje: pole serca i kwantową przestrzeń informacji i możliwości?

Nina Szulik

Zdrowie

Nina związana jest z końmi od najwcześniejszego dzieciństwa. Od 6 lat zajmuje się produkcją paszy dla koni.

Ania Gadomska

Psychologia

Czym jest relacja, która pozwala psu rozwinąć pełnię jego potencjału i wnosi we wspólne życie psa i człowieka poczucie szczęścia?

Kasia Patej

Zdrowie

Relacja - niefortunny termin wytrych, pod który każdy może podciągnąć swoje przekonania.

Joanna Róża Kosiel

Wystawca

Właścicielka marki Pieski w Kreski, konstruktor psiej odzieży.

Joanna Rozwadowska

Psychologia

Behawiorysta COAPE, hodowca kotów rasowych.

Monika Damec

Psychologia

Psycholog społeczny, instruktor jazdy konnej i hipoterapeuta.

Elżbieta Gorajewska

Zdrowie

Z natury jestem pragmatykiem, naukowcem z potrzebą doświadczania i poszukiwania.

Fundacja Bahati

Fundacja

Fundacja Bahati powstała z inicjatywy lekarzy weterynarii i zrzesza grupę ludzi, dla których niesienie pomocy zwierzętom i czynienie ich szczęśliwymi jest priorytetem.

wykłady

Plan Spotkań

  • Dzień 1

    3 Września 2021

  • Dzień 2

    4 Września 2021

  • Dzień 3

    5 Września 2021

17:00 - 17:30

Zuzia i Małgosia

Organizatorki

Rozpoczęcie festiwalu

Powitanie uczestników festiwalu.

17:30 - 19:00

Katarzyna Świstelnicka i Piotr Kaliński

Psychologia

W kwantowej przestrzeni serca

Czy możemy połączyć dwie koncepcje: pole serca i kwantową przestrzeń informacji i możliwości? Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że tak! Ludzkość jest już gotowa na nowy paradygmat, w którym wszystko jest ze sobą połączone i oddziałuje na siebie wzajemnie. W kwantowej przestrzeni pola serca wszystkie istoty spotykają się ze sobą i czują się wzajemnie na bardzo pierwotnym poziomie. Nie ma różnicy między ludźmi a zwierzętami, a nawet między ludźmi a roślinami, czy przedmiotami. Konsekwencją kwantowego paradygmatu są przeogromne zmiany w każdej sferze naszego życia.

19:15 - 19:45

Anna Głażewska

Medytacja

Medytacja prowadzona - MedytAnka

Na festiwalu poprowadzi dla Was MedytAnkę. Jeśli chcesz poczuć co to takiego, zapraszamy na kanał Ani: https://www.youtube.com/channel/UC9N96pNDriQSMNwRtbB_S1Q

08:00 - 09:00

Martyna Szwinta

Ciało

Warsztat: TRE® - poczuj ciało, uwolnij napięcia, wyreguluj układ nerwowy.

Podczas festiwalu poprowadzi dla Was warsztat: TRE® “Uwielbiam TRE® przede wszystkim dlatego, że jest czymś naturalnym, opiera się na wrodzonym mechanizmie drżeń. TRE® to jednak nie tylko drżenia to praca nad świadomością ciała, bycie uważnym na doznania i komunikaty płynące z ciała, praca nad ugruntowaniem, spojrzenie w siebie z łagodnością i akceptacją, przestrzeń dla intuicji, impulsów płynących z ciała, poznanie swoich mechanizmów obronnych, stawianie granic, poszukiwanie strefy komfortu, zaopiekowanie się sobą.”

Na warsztat przygotuj sobie kawałek podłogi, matę, koc i wygodne ubranie. Bardzo proszę o zapoznanie się z listą przeciwwskazań! Przeciwwskazania bezwzględne: ciąża, stan pooperacyjny, złamania. Przeciwwskazania względne, (wymagające konsultacji): zaburzenia pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje), zaburzenia ciśnienia krwi, hipo/hiperglikemia, epilepsja, choroby psychiatryczne leczone farmakologicznie (m.in. głęboka depresja, schizofrenia), uzależnienia.

09:15 - 10:45

Nina Szulik

Zdrowie

Naturalne żywienie koni

Nina w swoim wystąpieniu zwróci uwagę na następujące aspekty: 1. Zmiany w składzie pokarmu koni na przestrzeni lat - od koni wolno żyjących, przez użytkowane, po sportowe i rekreacyjne. 2. Tendencje i "mody" panujące w stajniach i ich wpływ na dobrostan koni. 3. Co można zrobić aby poprawić dietę swojego konia, czyli absolutne podstawy bilansowania dawek pokarmowych.

11:00 - 12:30

Zuzanna Rybarczyk

Psychologia

Metoda Tellington T-Touch

Podczas wykładu poznasz podstawy metody Tellington TTouch i dowiesz się, jak zastosować najprostsze techniki i relaksacyjne ruchy na ciele u swojego zwierzaka.

12:45 - 13:45

Mateusz Stachowiak

Wystawca

Hectolove - producent legowisk ortopedycznych dla psów

Mateusz pokaże jak odpowiednio dobrać legowisko dla psa. Porozmawiamy o rodzajach wypełnień legowisk dostępnych na rynku oraz właściciel Hectolove wytłumaczy, dlaczego wnętrze legowiska jest o wiele ważniejsze od jego wyglądu.

Mateusz ma dla każdego uczestnika zniżkę -25% na zakup legowiska ortopedycznego w sklepie Hectolove.com.

13:45 - 14:45

Przerwa obiadowa

 

14:45 - 16:15

Z Psem w Pełni

Psychologia

Relacja - niefortunny termin wytrych, pod który każdy może podciągnąć swoje przekonania

Kasia i Ania podczas swojego wystąpienia podzielą się z nami swoim, popartym wieloletnim doświadczeniem, rozumieniem terminu RELACJA, pod którym, jak obserwują, można dziś przemycić niemal wszystko, w tym praktyki uderzające w dobrostan psa i człowieka. Czym jest relacja, która pozwala psu rozwinąć pełnię jego potencjału i wnosi we wspólne życie psa i człowieka poczucie szczęścia? Jak sprawić, by zapobiegała problemom, nie zaś je generowała? Odpowiedzi na te i inne pytania o relację z psem, uzyskacie podczas spotkania.

16:30 - 18:00

Monika Damec

Psychologia

Zrozumieć Konie

Opowiem Wam o spacerach z końmi jako najlepszej formie budowania relacji z koniem, jako panaceum na różne problemy i jako ruchu społecznym, który coraz bardziej dynamicznie się rozwija. Podpowiem, jak zacząć, jak się przygotować, tak by spacer był nie tylko przyjemny ale i bezpieczny. Zachęcam do odwiedzenia: https://www.facebook.com/monikadamec.zrozumieckonie/

18:15 - 19:15

Wędrowna Baśniarka
Aishima

Baśnie

Wieczór z Baśniami Ludów Ziemi

Ludzie od zawsze gromadzili się, by słuchać baśni. Zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili się w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą mądrość i głębię, której jesteśmy spragnieni w dzisiejszych czasach. Prawdy te zawsze były przekazywane przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym kim jest i o tym jak żyć w harmonii na tej cudnej ziemi.

08:00 - 08:30

Małgorzata Stankiewicz

Ciało

Warsztat pracy z ciałem “Odetchnij człowieku”

Po odbyciu wielu warsztatów oraz w trakcie swojej indywidualnej praktyki pracy z ciałem, zauważyłam jak ważne jest pozwolenie sobie, swojemu ciału na odetchnięcie. Oprócz dobroczynnego wpływu, na swój własny organizm, rozluźnienie przejawia się w naszym otoczeniu i kreacji rzeczywistości. Podczas spotkania poprowadzę Cię w doświadczenie swojego ciała i jego rozluźnienie. Znajdź sobie proszę kawałek wolnej przestrzeni, w której będziesz mogł/a stanąć, usiąść i położyć się wygodnie. Jeśli Twoje ciało lubi być w cieple, miej przy sobie koc.

08:45 - 09:45

Joanna Róża Kosiel

Wystawca

Pieski w Kreski - ubrania dla psów

Porozmawiamy o tym, kiedy warto ubierać psy :) Gdzie jest granica między koniecznością, a ludzką fanaberią? Jak rozpoznać, że psu jest zimno? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jak sprawić, by Twój pies zaakceptował noszenie garderoby? Joanna przygotowała dla każdego uczestnika 30% zniżki na wszystkie bluzy (z rozmiarówki oraz szycie na miarę). Kod rabatowy będzie aktywny do 31.10.2021.

10:00 - 11:30

Joanna Rozwadowska

Psychologia

Uważność w relacji

Coraz więcej uwagi behawioryści, trenerzy, zoopsycholodzy poświęcają relacji ze zwierzęciem i różnym jej aspektom. Dzięki nauce dostrzegamy i lepiej rozumiemy emocjonalność naszych pupili i jesteśmy w stanie na nią wpływać oraz rzeczywiście się z nimi komunikować. Aby to jednak było możliwe, w układzie człowiek – kot/pies/koń nie może zabraknąć uważności. Joanna podpowie: kim jest uważny opiekun i czy można się tego nauczyć, określi konkretne korzyści płynące z tej zdolności po stronie opiekuna i jego zwierzaka oraz wskaże jak istotna jest uważność dla sukcesu w relacji ze zwierzęciem towarzyszącym.

11:45 - 13:15

Elżbieta Gorajewska

Zdrowie

Konflikty rewirowe w ujęciu Germańskiej Nowej Medycyny

W czasie wykładu zapoznam Was z głównymi założeniami Germańskiej Nowej Medycyny, empirycznej nauki przyrodniczej bazującej na odkryciu doktora Hamera. Skupimy się na znaczeniu rewiru i kodów zachowań, a także przyjrzymy się jak porządek i hierarchia wpływają na stan zdrowia nas samych i naszych podopiecznych. Będzie to wycieczka do świata medyczno-biologicznych zależności jakie mają miejsce w każdym organizmie - organizmie, który stanowi jedność duszy, psychiki, mózgu i budujących ciało narządów.

13:30 - 14:00

Fundacja Bahati

 

Fundacja Bahati

W każdej edycji Festiwalu zależy nam aby wesprzeć w działaniach zaufaną organizację prozwierzęcą. Spotkamy się w przedstawicielem Fundacji, aby dowiedzieć się tego wszystkiego, czego nie możemy przeczytać na stronie internetowej, aby poznać człowieka stojącego za pomocą, którą możemy obserwować na ekranach komputerów. Więcej informacji na temat Bahati: https://fundacjabahati.pl/

14:00 - 15:00

Przerwa obiadowa

 

15:00 - 16:30

Zuzanna Rybarczyk

Psychologia

Muzykoterapia w życiu i terapii zwierząt

Podczas tej prelekcji poznacie instrumenty terapeutyczne oraz ich potencjalne zastosowanie w terapii, jak również w codzienności ze swoimi zwierzakami. Zuza zaprezentuje filmiki ze swoich sesji, omówi reakcje zwierząt, z którymi pracowała przy użyciu dźwięku i wibracji i podpowie, od czego rozpocząć przygodę z tymi narzędziami.

16:45 - 18:15

Michał Dobrowolski

Zdrowie

Jak ważne jest odpowiednie dopasowanie sprzętu jeździeckiego dla konia?

Wykład będzie dotyczył najczęstszych pułapek, w które wpadają właściciele koni dopasowując sprzęt na własna rękę. Jak ich unikać? Co zrobić aby zapewnić koniowi komfort, zdrowie grzbietu i współpracę bez bólu? Czy dopasowanie sprzętu może wydłużyć koniowi życie? Jaki wpływ ma dopasowany sprzęt na zachowanie Twojego konia?

18:30 - 19:00

Małgosia i Zuzia

Organizatorki

Zakończenie Festiwalu

Spotkamy się aby przeprowadzić losowanie, pożegnać się z Wami oraz podziękować za udział. Specjalnie wybrałyśmy czas przed prelekcją Anny Dymek ze względu na specyfikę jej wystąpienia. Chcemy abyście mogli w spokoju pozostać po podróży, w którą zabierze nas Anna.

19:00 - 20:00

Anna Dymek

Komunikacja

Magia telepatycznej komunikacji ze zwierzętami

Spotkanie będzie się składało z części teoretycznej jak i praktycznej. Jeśli chcesz w pełni skorzystać z możliwości tego spotkania przygotuj: 2 wydrukowane zdjęcia zwierząt z którymi masz lub miałaś/łeś więź oraz jedno zdjęcie rośliny, z którą również masz więź. Upewnij się że na zdjęciach nie ma osób trzecich i że zdjęcia są wydrukowane na kartce tego samego formatu. Zdjęcia mogą być czarno - białe.

UWAGA! Ze względu na specyfikę prelekcji oraz energię, którą Anna dzieli się w trakcie podróży, nagranie całości będzie dostępne jedynie przez 48h.

partnerzy

Partnerzy Festiwalu

PsiBufet WildWash DataMiners
Pieski w Kreski
kontakt

Napisz do nas!

Do zobaczenia na trzeciej edycji festiwalu już we lipcu 2022!

Festiwal w skrócie

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące festiwalu. W razie potrzeby skontaktuj się z nami poprzez e-mail, w dniu festiwalu najlepiej robić to telefonicznie.

Mamy jeszcze

200 z 200

dostępnych biletów

Kup Bilet

Gdzie i kiedy?

1 do 3 lipca 2022
Festiwal na żywo i online
+48 570 099 933
kontakt@zoolatria.pl