prelegenci

Jerzy Krukowski

Jerzy Krukowski

Jerzy Krukowski - wieloletni członek polskiej kadry narodowej w dyscyplinie WKKW, kilkukrotny mistrz i vice-mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, medalista wielu międzynarodowych imprez hipicznych, czynny jeździec i szkoleniowiec.

Pan Jerzy jest dyplomowanym trenerem jeździectwa, autorem pracy "Psychologia treningu koni - nowe trendy a praktyka", dotyczącej wpływu prawidłowej interakcji jeźdźca i konia za pośrednictwem ręki i wędzidła na stresogenność treningu i jego efekty. W pracy Pan Jerzy, jako wielki miłośnik koni i pasjonat jeździectwa, szczególny nacisk kładzie na etykę oraz wzajemny szacunek między człowiekiem a koniem. Wychował się w duchu klasycznego jeździectwa, ale poszukuje dróg jego doskonalenia. Na pojawiające się w związku z rozwojem dziedziny pytania i wątpliwości, poszukuje odpowiedzi zarówno u ekspertów, jak i obserwując konie. W angielskim środowisku jeździeckim - kolebce światowego WKKW - nazwany jest " Mr. 100 pytań".

Owocem wieloletnich poszukiwań nowych i etycznych rozwiązań w jeździectwie jest stworzone przez Pana Jerzego opatentowane wędzidło skórzane JK System, zaaprobowane przez FEI, na którym startuje we wszystkich imprezach sportowych łącznie z wygraną w Mistrzostwach Polski. Swoją postawą udowadnia , iż można rywalizować w wysokim sporcie bez siłowych i bólowych rozwiązań.

Pan Jerzy chętnie dzieli się swoją, mając nadzieję na realną poprawę i większe zrozumienie sytuacji koni we współczesnych realiach. Między innymi dlatego, stworzył metodę szkoleniową JK System, adresowaną do koni i jeźdźców, łączącą klasykę w nowej interpretacji, z wiedzą na temat psychobiologii, biomechaniki i behawioryzmu koni. Nieustannie poszukuje najlepszych metod komunikacji w oparciu o badania, a także czerpiąc z 40 lat współpracy z końmi na poziomie wyczynowym jak i w codziennym kontakcie. Jego misją jest wprowadzenie do sportu, a także do powszechnego użytkowania koni, metod opartych o zrozumiałe dla konia szkolenie bez mechaniczny rozwiązań, wzrost świadomości jeździeckiej, nowa jakość pracy oparta na jeździectwie percepcyjnym. Oparte jest ono na głębokiej interakcji owocującej synergią z koniem zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Niezbędna jest do tego obserwacja, właściwa interpretacja i umiejętnośc wpływu na stany emocjonalne koni w treningu. Tę właśnie tematykę postara się przybliżyć uczestnikom festiwalu Zoolataria. Jago "konikiem" są konie pełnej krwi angielskiej - jako najszybsza i najbystrzejsza rasa - nie tylko fizycznie, ale również w reakcjach na bodźce - dostarczają najwięcej materiału i obserwacji do badań.

Powrót na stronę główną

Information

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

485 of 1000

Seats available

Get Your Ticket

Where & When?

March 20th to 25th
Palo Alto, California
1 200 300 9000
info@exhibiztheme.com